^Powrót na górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzieci wiedzą, jak dbać o zdrowie

15 marca br. w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie odbył się konkurs międzyprzedszkolny o zdrowiu i higienie pn. "Zdrowym być i aktywnie żyć".Głównym celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole oraz poznawanie i przestrzeganie zasad zdrowej rywalizacji sportowej.

W konkursie wzięły udział trzy placówki przedszkolne, reprezentowane przez trzyosobowe zespoły z grupy dzieci pięcioletnich: Przedszkole Samorządowe Nr 4 w Kępnie pod opieką p. Doroty Wróblewskiej, Przedszkole Samorządowe w Osinach (pod opieką p. Iwony Staude) i Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie (pod opieką p. Izabeli Langner).

Konkurs składał się z kilku części: zagadki zdrowotne, podział produktów żywnościowych na zdrowe i niezdrowe, konkurencje sportowe, "Quiz na wesoło: prawda-fałsz" czy puzzle "Co trzeba jeść by być zdrowym". Wszystkie drużyny wykazały się ogromną wiedzą, spostrzegawczością, jak również doskonałą sprawnością fizyczną. Trzyosobowe jury, które stanowiły nauczycielki z przedszkoli biorących udział w rywalizacji oraz dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mikorzynie Iwona Kołodziejczak, miały trudny orzech do zgryzienia, dlatego jednogłośnie zdecydowano, że wszystkie drużyny zdobywają pierwsze miesjce. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. 

Copyright © 2013. Dziecięca Kraina Rights Reserved.