^Powrót na górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wielkanocne warsztaty w oddziale II

Gdy wiosna już zupełnie zagościła w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Z tej okazji 15 marca dzieci z oddziału II zaprosiły rodziców do naszego przedszkola na wielkanocne warsztaty plastyczne, które zostały połączone z zajęciami otwartymi.

Najpierw dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach, które obserwowali rodzice. Z przejęciem opowiadały historię zajączka Szaraczka, opisywały jego emocje, liczyły jak dużo jajek ma do pomalowania. Przy pomocy czarodziejskiego zaklęcia dzieciom udało zamienić się w zajączki i kicały wokół pisanek, ale przy okazji wykazywały się refleksem oraz wiedzą na temat położenia przedmiotu wokół siebie. Nie zabrakło wielkanocnej piosenki, przy której dźwiękach dzieci świetnie się bawiły, a także uwielbianej przez dzieci gry w "bingo" oraz wspólnych masażyków, do których zaprosiliśmy zebranych gości. 

Później zabraliśmy się za tworzenie wielkanocnych ozdób w czym pomagali przybyli do przedszkola bliscy dzieci. Wszyscy mieli okazję udekorować doniczki, w których później posiali wielkanocny owies. Poza tym przy wykorzystaniu wytłaczanek dzieci wraz z bliskimi stworzyły przepiękne wielkanocne wieńce. 

Copyright © 2013. Dziecięca Kraina Rights Reserved.