^Powrót na górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Uczymy języka migowego :)

Przedszkole nr 4 w Kępnie uczy dzieci języka migowego ! 

Przedszkole Samorządowe nr 4 w Kępnie jako placówka przyjazna osobom niepełnosprawnym realizuje Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny „Migowy dla dzieci” organizowany przez MiguMig – zabawy z językiem migowym Jowita Łechtańska.

Język migowy jest alternatywną formą komunikacji z osobami niesłyszącymi. Dzieci z najstarszej i najmłodszej grupy naszego przedszkola po zrealizowanym projekcie nie będą bały się kontaktu z osobą niesłyszącą, będą gotowe do podjęcia komunikacji z niesłyszącym rówieśnikiem, który uczęszczałby do naszej placówki. Uczestnictwo w zajęciach wspomoże także rozwój motoryki małej dzieci, rozwinie poczucie empatii a także wzmocni koncentrację. Dzieci są istotami, które nie tworzą barier między sobą. Jednak brak możliwości komunikacji tworzy duże bariery. Dzięki projektowi w naszym przedszkolu zamiast barier – będziemy budować mosty.

Copyright © 2013. Dziecięca Kraina Rights Reserved.