^Powrót na górę strony
  
  
  
Get Adobe Flash player

Odwiedziny Ratownika Medycznego

Podczas ostatnich dwóch tygodni wszystkie nasze grupy przedszkolne odwiedził Pan Wojciech Wolko- tata naszego podopiecznego. Pan Wojtek  zapoznał dzieci z tematem Pierwszej Pomocy. Każda z grup uczestniczyła w spotkaniach z ogromnym zaciekawieniem a to dlatego, że nasz gość przekazywał wiedzę w bardzo ciekawy i obrazowy sposób. Pan Wojtek miał ze sobą wiele rekwizytów, które pomogły dzieciom zobrazować sobie  sytuacje wymagające pomocy. Każdy przedszkolak miał własnego misia, na którym mógł ćwiczyć uciski klatki piersiowej. Dzieci dowiedziały się także co zrobić w razie poparzenia, przypomniały sobie także numery alarmowe. Bardzo dziękujemy Panu Wojtkowi za poświęcony czas i merytoryczną wiedzę, mamy nadzieję, że dzieci w razie niespodziewanej sytuacji będą potrafiły ją wykorzystać. 

Zapraszamy do galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...

Teatr: Sztuka o Bałwanku

W miniony wtorek odwiedził nas teatr ze sztuką, której głównym bohaterem był Bałwanek. Bałwanek nie wiedział wielu rzeczy i wszystkiego uczyła go Julka dziewczynka, która została jego przyjaciółką. Bałwanek zakochał się w Słoneczku, co doprowadziło do tego, że Bałwanek się roztopił. Zakończenie pomimo wszystko okazało się szczęśliwe, ponieważ Bałwanek zamienił się w parę i zamieszkał w chmurce obok słoneczka. 

Zapraszamy do galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...

Odwiedziny Pani Bibliotekarki cz.2

W minionym tygodniu dzieci z grup "Jeżyki" oraz "Zajączki" odwiedziła Pani z Biblioteki Pedagogicznej w Kępnie w ramach realizowanego cyklu "Cztery Pory Roku". Zajęcia dotyczyły obecnej pory roku- zimy. Dzieci słuchały ciekawego opowiadania, kodowały oraz rozwiązywały zagadki ukryte na kole fortuny. 

Zapraszamy do galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...

Odwiedziny Pani Stomatolog

We  wtorek 21 lutego odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z stomatolog, Panią Emilią Hoja, mamą Zośki z grupy „Sówek”. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Dziękujemy Pani Emilii za odwiedziny i poświęcony dzieciom czas.

Zapraszamy do galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...

Walentynki i Tłusty Czwartek w naszym przedszkolu

Tłusty czwartek w grupie "Krecików" był okazją do poznania nowych smaków, a także do poznania nowych słów w języku migowym w ramach realizacji projektu „Migowy dla dzieci”. Dzieci darami Froebla ozdabiały ogromnego donuta utrwalając znajomość kolorów także w języku migowym. "Sarenki" w dniu Świętego Walentego natomiast pracowały nad ozdobieniem symbolicznego walentynkowego serduszka. W naszym przedszkolu jak zwykle wiele się dzieje,a każda grupa obchodzi święta okolicznościowe na swój wyjątkowy sposób. 

Zapraszamy do galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...

"Razem przez cztery pory roku"- projekt edukacyjny

Oddziały Sówek i Niedźwiadków ukończyły pierwszy moduł projektu edukacyjnego "Razem przez cztery pory roku" tworzyły pracę plastyczne z wykorzystaniem materiałów naturalnych, karmiły ptaki w przedszkolu, poznawały po kształcie dary jesieni.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej...

Mali Sportowcy- Innowacja Pedagogiczna

Nasze przedszkolne "wiewiórki" często ćwiczą swoje sportowe umiejętności. Dzięki innowacji pedagogicznej mają do dyspozycji wiele sprzętów sportowych, które urozmaicają ich zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia ich zmagań w poniższej galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...

Dzień Pizzy w grupie "Liski"

Dziewiątego lutego nasi mali kucharze obchodzili dzień pizzy. Zgodnie z innowacją pedagogiczną grupa podjęła się własnoręcznego przygotowania pizzy. Każdy mały kucharz miał możliwość przygotować przekąskę według własnych upodobań. Dzieci wyposażone w odpowiednie przyrządy kuchenne od samego rana zabrały się do pracy. Następnie panie kucharki upiekły pyszną pizzę aby dzieci mogły przejść do najprzyjemniejszej części, czyli degustacji! 

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej...

"Zabawy sztuką" u Krecików- zadanie nr 17

W dniu wczorajszym grupa Kreciki rozpoczęła tematykę związaną z krainą lodu, Antarktydą i zwierzętami mieszkającymi na biegunie zimna. W nawiązaniu do tematu dzieci wykonały pracę przestrzenną zgodną z zadaniem 17-„Architekci”w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”.

Zapraszamy do galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...

POSTAW NA UŚMIECH

Drodzy Rodzice i Sympatycy Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie - POSTAWCIE NA "UŚMIECH" :) Bardzo prosimy o wsparcie 1,5% z podatku Stowarzyszenia - Dobro zawsze wraca !

Czytaj więcej...

BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek 14 lutego w naszym przedszkolu już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sala balowa przystrojona serpentynami i balonami wprowadzała w iście imprezowy nastrój.  Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, policjanci, wróżki, biedronki, motylki, kotki, piraci, a także inne postacie z kreskówek zagościły na kilka godzin do naszego przedszkola. Dzieci z ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach prowadzonych przez wodzireja, zabawa była przednia! 

Pragniemy także podziękować rodzicom za przygotowanie przebrań i spełnienie dziecięcych marzeń, nawet tych niezbyt oczywistych! 

Czytaj więcej...

Zbiórka baterii

Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce baterii REBA w naszym przedszkolu. Pojemnik na baterie znajduje się na głównym korytarzu przedszkola oraz w oddziale na ulicy Przemysłowej. Zachęcamy do wspólnego dbania o środowisko! 

PODZIĘKOWANIE "GÓRA GROSZA"

Czytaj więcej...

Podsumowanie zbiórki dla Schroniska Azyl ZOO

W ubiegłym miesiącu ogłoszona została zbiórka karmy dla schroniska Azyl w Niedźwiedziu. Celem akcji charytatywnej, było przede wszystkim zebranie potrzebnych dla schroniska rzeczy, czyli karmy, koce, zabawki itp. Zbiórka miała również uświadomić dzieciom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwrócić uwagę na potrzeby schronisk.


Schronisko to miejsce, w którym żyje mnóstwo zwierząt; to przeważnie ofiary wypadków, wycieńczenia spowodowanego samotną tułaczką, czy zaniedbań z winy poprzednich właścicieli. Podobnie, jak załoga schroniska tak i my pracownicy PS nr 4 staramy się podczas codziennych zajęć uwrażliwiać dzieci, aby nie były obojętne na los bezdomnych zwierząt. Dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodzicom udało nam się zebrać 100 kg karmy dla psów, a także koce, miski i inne smakołyki. Zebrane dary zostały przekazane do schroniska w dniu 10.02.2023r Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Sylwia Trojak oraz Pani Joanna Karwacka.
Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom, ich rodzicom, każdemu z dobroczyńców za włączenie się w kolejną, zorganizowaną przez PS nr 4 akcję charytatywną oraz zachęcamy do świadomej i odpowiedzialnej adopcji. Mnóstwo psiaków czeka na swoje domy!
Pamiętajmy ,, dobro wraca” :)

INFORMACJE O REKRUTACJI 2023/2024

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Szanowni Rodzice/opiekunowie !

Informujemy, że niebawem rozpocznie się rekrutacja na kolejny rok szkolny- 2023/2024

- od 6 lutego  2023 r. do 17 lutego 2023 r. rodzice uczęszczających przedszkolaków składają deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

Deklaracje kontynuowania wychowania przedszkolnego wychowawcy będą podawali dzieciom od dnia 6 lutego 2023 r., w przypadku nieobecności dzieci prosimy skontaktować się z wychowawcą i ustalić formę odbioru. Wypełnione deklaracje przynosimy do przedszkola do 17 lutego 2023 r. Osoby, które w wyznaczonym terminie nie złożą deklaracji o kontynuacji, nie będą miały zagwarantowanego miejsca w przedszkolu w roku 2023/2024

- od 1 marca do 15 marca 2023 r. rozpocznie się rekrutacja elektroniczna dla kandydatów do przedszkoli miasta i gminy Kępno na rok szkolny 2023/2024.

Od 1 marca (od godz. 8:00) dla Państwa dyspozycji, będzie uruchomiona strona rekrutacji pod adresem: www.kepno.przedszkola.vnabor.pl  na której rodzic loguje się, wybiera przedszkole oraz  wypełnia wniosek, który następnie drukuje się i z podpisem dwóch rodziców przynosi do przedszkola pierwszego wyboru. Jeśli ktoś z Państwa podpisze wniosek elektronicznie przez obojga rodziców profilem zaufanym – nie trzeba wówczas przynosić do przedszkola.

Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi dokumentami dostępnymi na tej stronie.

Kolejność zgłoszenia nie ma żadnego wpływu na przyjęcie dziecka do przedszkola.

Przy rejestrowaniu wniosku proszę wpisać adres poczty elektronicznej, będą tam kierowane przez system informacje o zakwalifikowaniu i przyjęciu dziecka oraz będzie możliwość dostępu do państwa hasła w przypadku zapomnienia.

www.kepno.przedszkola.vnabor.pl

Do Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Kępnie przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie gminy Kępno. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego Komisja po weryfikacji wniosków bierze pod uwagę kryteria ustawowe, które mają jednakową wartość punktową – 120 pkt(zgodnie z art.131 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe):

 1. wielodzietność rodziny kandydata (troje i więcej dzieci);
 2. niepełnosprawność kandydata;
 3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
 4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
 5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
 6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
 7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Dokumentami potwierdzającymi powyższe kryteria są:

 • oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata,
 • oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,
 • orzeczenie o niepełnosprawności,
 • prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu;
 • dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135 , z 2012r. poz. 1519 oraz z 2013 r. poz. 154 i 866).

Oświadczenia potwierdza rodzic we wniosku, a dokumenty, o których mowa powyżej składane są w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego odpisu lub wyciągu z dokumentu, bądź w postaci kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica.

W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, gdy przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami bądź kandydaci uzyskali równorzędną ilość punktów, komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę: kryteria lokalne, które mają różną wartość punktową (zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej Nr LX/406/2022 z 29 grudnia 2022 r.)

Obowiązkiem rodzica po zakwalifikowaniu do danego przedszkola jest złożenie w dniach od 11 kwietnia do 14 kwietnia 2023 r. (do godz. 15.00) POTWIERDZENIA  WOLI UCZĘSZCZANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA  (potwierdzenia woli można dokonać w systemie poprzez podpis elektroniczny lub osobiście w przedszkolu).

Nie złożenie potwierdzenia woli jest równoznaczne  z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

17 kwietnia 2023 r. od godz. 15.00 – pojawią się informacje o przyjęciu dziecka do przedszkola.

 

Link do pobrania dokumentów:

https://drive.google.com/drive/folders/1pG92sbTYqkDgGcp8n3yS-Jx4pDmBc4mF?usp=sharing

Dzień Babci i Dziadka 2023

Za nami niezwykłe dni w naszym przedszkolu, ponieważ w ostatnim czasie mieliśmy przyjemność gościć Babcie i Dziadków, którzy mogli spotkać się ze swoimi wnukami i obejrzeć dedykowane im występy. Czas ten pełen był uśmiechów, oraz wzruszeń. Po przygotowanych dla dziadków występach był czas na złożenie życzeń i drobnych upominków przygotowanych przez dzieci.  Podczas tegorocznych obchodów Święta Babci i Dziadka mieliśmy także przyjemność przeprowadzić kiermasz babek dedykowany wsparciu  naszego byłego podopiecznego! Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili babkę i zdecydowali się w ten sposób pomóc! Mamy nadzieje, że chwile spędzone w naszych progach były wyjątkowe i zostaną zapamiętane na długo! Dziękujemy także za obecność w tak ważnych dla dzieci chwilach! 

Czytaj więcej...

PRZERWA WAKACYJNA 2023

Szanowni Rodzice !
Informujemy, iż otrzymaliśmy zgodę organu prowadzącego na przerwę pracy przedszkola w okresie wakacyjnym, jako odpowiedź na wniosek złożony przez Dyrektora i Radę Rodziców.
Na podstawie art.12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i przedszkoli (Dz. U. poz.502 z późn. zm.), w roku szkolnym 2022/2023 przerwa w pracy Przedszkola Samorządowego nr 4 w Kępnie odbędzie się od 17.07.2023 r do 4.08.2023 r. (3 tygodnie).
Sławomira Czechlowska - dyrektor

Odwiedziny Myśliwego

Pod koniec zeszłego tygodnia dwie grupy z naszego przedszkola miały możliwość spotkania z myśliwym. Do grupy "Zajączków" oraz "Lisków" zawitał Pan Darek, tata naszej podopiecznej. Pan Darek należy do Koła Łowieckiego Nr 39 KNIEJA w Kępnie i przeprowadził zajęcia z zakresu edukacji łowieckiej. Dzieci miały okazje zobaczyć strój, w jakim myśliwi udają się do lasu, poznały także zasady bezpiecznego  i odpowiedzialnego zachowania się w lesie. Nasz gość za pomocą specjalnych sprzętów zaprezentował odgłosy dzików i jeleni, co oczywiście spodobało się najbardziej. Dzieci poznały również wiele ciekawostek z zakresu myślistwa,  za co serdecznie dziękujemy! 

Czytaj więcej...

Kiermasz z okazji Dnia Babci i Dziadka

Nasze przedszkole wraz z Radą Rodziców zapraszają na kiermasz, który potrwa od 19.01-27.01.2023 r.

Czytaj więcej...

Planetarium

Na początku tego tygodnia  nasze przedszkole odwiedziło mobilne planetarium. W jednej z sal stanął ogromny namiot, do którego po kolei wchodziła każda grupa. W środku dzieci oglądały bardzo ciekawą bajkę edukacyjną, która wyświetlana była na wewnętrznych ścianach namiotu. 

Czytaj więcej...

Czytanie u "Zajączków"

W minionych dniach do  "Zajączków" zawitały dwie mamy naszych podopiecznych , które poświęciły swój czas aby przeczytać dzieciom wybrane przez siebie bajki. Dzieci bardzo lubią tego typu odwiedziny, a i czytane pozycje przypadły im do gustu. Dziękujemy mamom za odwiedziny! 

Czytaj więcej...

Język migowy

W grupie Jeżyków (6 – latki) oraz w grupie Krecików (3 – latki) kontynuowana jest nauka języka migowego w ramach @Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny - Migowy dla dzieci, organizowanego przez MiguMig - zabawy z językiem migowym. Wszyscy z miłą chęcią uczestniczyli w Module II, którego ekspertem była Agnieszka Kaproń- terapia dzieci z wadą słuchu. Dzieci nauczyły się migać takie znaki, jak: Mikołaj, bombka, choinka, prezenty, bałwan. Podczas zajęć poznane zostały znaki związane z Dniem Babci i Dziadka. Dzieci utrwaliły także znaki grzecznościowe oraz kolory. Wszystkim miło mijał czas na nauce komunikacji w języku migowym.

Czytaj więcej...

WIGILIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W środę 21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych.

Czytaj więcej...

WESOŁYCH ŚWIĄT 2022

Wesołych Świąt !

Czytaj więcej...

SZLACHETNA PACZKA 2022

Dziękujemy wszystkim Rodzicom Przedszkola za wsparcie i pomoc podczas przygotowania SZLACHETNEJ PACZKI.

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski "Moje Boże Narodzenie"

20 grudnia w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie odbył się konkurs recytatorski pt. "Moje Boże Narodzenie".

Czytaj więcej...

Copyright © 2013. Dziecięca Kraina Rights Reserved.